Kohështrirja e Lajmeve

Lajme FRI
September 25, 2016

FRI organizoi trajnim për semimaturantët e dalluar të Shkupit

Lajme
September 22, 2016

22 Shtatori, Dita botërore pa makina

Uncategorized
September 22, 2016

Houston Texans SOUTH CAROLINA to construct broad baseball confusing

Uncategorized
September 22, 2016

PHILADELPHIA EAGLES 5 MEMBERS TO SEE ALL THROUGH COACHING STAY

Uncategorized
September 22, 2016

Detroit Elephants GM Baby trend Quinn could develop for survive 3 breezes

Uncategorized
September 22, 2016

Joey Bosa may be response for the purpose of Dallas Cowboys

Uncategorized
September 22, 2016

CAROLINA PANTHERS’ GREG OLSEN DRIVE AN AUTOMOBILE ALL-STAR BATTLE TEMPO VAN

Uncategorized
September 22, 2016

Fullbacks dont give good results in your modern-day AMERICAN FOOTBAL

Uncategorized
September 22, 2016

Nfl Eaglecrest gains all the perks Denver colorado Broncos 7-on-7 contest once again

Uncategorized
September 22, 2016

Chi town Offers Way-Too-Early 53-Man Roster in addition to Detail Graph and or chart Prophecy

Uncategorized
September 22, 2016

Houston Texans Adventures by way of Issues Hardly any. 7

Uncategorized
September 22, 2016

Garafolo Honest Reich given the name Eagles’ a problem director

Uncategorized
September 22, 2016

Dolphins prepared to make Dion Nike air jordan a different option if perhaps the guy wishes the application

Uncategorized
September 22, 2016

Detroit Elephants Thing Darryl Tapp Confirms an alternative Family home

Uncategorized
September 22, 2016

Dallas Cowboys Offseason 2016 Go away Haste Is a Burden For that Cowboys With 2016

22 Shtatori, Dita botërore pa makina

September 22, 2016

Autor: Prof dr. Afrim Osmani – ambientalist

22 shtatori është një ditë shumë e rëndësishme për mjedisin jetësor, ngase respektimi i

Në Mbretërinë e Bashkuar doktoron myslimanja nëntëmbëdhjetë vjeçare

July 15, 2016

Fahma Mohamed do të jetë femra myslimane më e re që do të doktorojë në Mbretërinë e Bashkuar. Ajo tani në moshën 19

Profesori Afrim Osmani i dërgon letër Sekretarit të përgjithshëm të OKB-së

February 25, 2016

Profesori universitar Afrim Osmani nga USHT-ja i ka dërguar  letër Sekretarit të Përgjithshëm Ban Ki Mun. Profesor Osmani me anë të letrës kërkon

Shtatë vjeçarja nga Anglia për dy vite bëhet hafize e Kuranit

January 31, 2016

Maariya nga Lutoni, Angli, është bërë hafize e Kuranit për dy vite edhe atë në moshën shtatë vjeçare.

Ajo Kuranin filloi ta mësoj

Liqeni ku dielli lind dhe perëndon ndryshe

January 29, 2016

Liqeni Isikli në provincën Denizli të Turqisë dhuron pamje spektakolare në kohë të ndryshme të vitit dhe të ditës.

Liqeni me ujë të

Oraret e provimeve në Britani të nxënësve muslimanë do të rregullohen sipas Ramazanit

January 7, 2016

Muaji i shenjtë i Ramazanit nis këtë vit në ditët e para të qershorit, çka i ka shtyrë administruesit e provimeve shkollore në

VIDEO/ Hanë barë për të mbijetuar, qyteti tragjik i Sirisë

January 7, 2016

Miliona kanë ikur, por disa nuk kanë mundur! Ata po vuajnë urie dhe në qytet nuk gjenden më as mace dhe as qenë,

Paqja dëshira e vetme e refugjatëve sirianë në vitin 2016

December 31, 2015

Lufta qytetare në Siri e cila ka hyrë në vitin e saj të pestë ka detyruar shpërnguljen e milionave njerëzve të këtij vendi.

Hoxha nga Kumanova, Nehat Ismaili, bëhet pjesë e Organizatës Evropiane për Qendrat Islame

December 2, 2015

Me një dekret nga ana e anëtarësisë së Mexhlisit Shura të Organizatës Evropiane për Qendrat Islame, të cilin po ua përcjellim në formë

Sulmet terroriste në Paris: 142 të vdekur

November 14, 2015

PARIS (AA) – Njoftohet se si pasojë e sulmit në sallën e koncertit Bataclan numri i personave të vrarë është afërsisht 100, dhe

Prezantohen fanellat e Kombëtares Shqiptare të Futbollit për “Euro 2016”

January 29, 2016

Janë prezantuar sot në Tiranë fanellat me të cilat do të luajë Kombëtarja e Shqiptare e Futbollit në “Euro 2016”, raporton Anadolu Agency

Ndryshon renditja e FIFA-s për klubin më të mirë

October 26, 2015

Real Madridit është lideri i ri i renditjes së UEFA-s. Pas skuadrës madridlene vije Bayern Munchen dhe Barcelona. Në pozitën e katërt gjendet

Muhammed Ali, ikona e boksit mbarëbotëror

October 22, 2015

Fillimet e karrierës

Në moshën 12-vjeçare Muhammad Ali njihet me Joe Martin, polic dhe trajner i boksit lokal. Martin e inkurajoi Muhammadin e

Mustafi ua uron besimtarëve myslimanë Ramazanin

June 21, 2015

Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi ka uruar fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Urime Muaji i Shenjte te Ramazanit Agjerim sa me

Mavraj, i golit dhe i autogolit

April 1, 2015

Ai u bë emri më i përfolur në ndeshjen e së dielës, Shqipëri-Armeni. Jo vetëm se, që në minutën e katërt bëri një

Facebook na njeh më mirë sesa ne e njohim veten!?

October 26, 2015

Sa herë që hyn në Facebook, dhe sa herë që klikon në faqen kryesore, ose e bën ‘like’ një foto, ti i jep

Truke të fshehta nga “Google”

April 3, 2015

Këto janë frustrimet që ne te gjithe përballemi çdo ditë: shkruajnë dënime për kërkim të saktë në “Google” dhe ne presim qe të

Si t’i shkarkoni të gjitha fotografitë dhe videot nga Facebook-u

April 2, 2015

Ndoshta “Facebook-u” është vendi i përsosur për të ruajtur fotografite dhe videot (shpresojmë), por është mirë të dini se si të shkarkoni të

Si ta përmirësoni rrjetin e internetit në shtëpi?

April 1, 2015

Wireless Internet (Wi-Fi) është më i dobishme dhe pjesa më e rëndësishme e kompjuterit tuaj, por edhe një nga gjerat më te vështira

Kurset më të mira online pa pagesë nga fusha e fotografisë

March 31, 2015

Ju intereson fotografimi? Pse të mos bëheni ekspert i vërtetë në këtë fushë? Tani është lehtë me kurset online pa pagesë. Këtë verë,

Gjashtë gabimet e zakonshme që dëmtojnë lëkurën

February 25, 2016

Qëllon që me një pjesë të tyre te jemi në kontakt të vazhdueshëm, ndërsa nuk e dimë që na dëmtojnë lëkurën. Dhe ju

Shega një mrekulli natyrore për mbrojtje nga kanceri

January 31, 2016

Shega është një fryt që përmban shumë antioksidues dhe është shumë e pasur me vitaminë C, kurse rekomandohet konsumi për shkak të fuqisë

Liqeni ku dielli lind dhe perëndon ndryshe

January 29, 2016

Liqeni Isikli në provincën Denizli të Turqisë dhuron pamje spektakolare në kohë të ndryshme të vitit dhe të ditës.

Liqeni me ujë të

Grupe shpendësh që krijojnë forma misterioze në qiell

January 6, 2016

Duke fluturua në grup, shumë shpendë, kanë krijuar forma misterioze. Prej formës së balenës, deri tek një shqiponjë gjigante, janë këto disa nga

Kaligrafisti nga Gaza shkruan Kuranin me përmasa të mëdha

December 31, 2015

Kaligrafisti nga Gaza, Hashim Kellub, me përkushtim të madh me muaj është duke shkruar Kuranin me përmasa të mëdha, raporton Anadolu Agency (AA).