Home » Articles posted by admin
Uvejs Murtezi, hafëzi më i ri nga Shkupi

Uvejs Murtezi, hafëzi më i ri nga Shkupi »

1 Aug, 2017

Uvejs Murtezi lindi më 03 shkurt 2002, në Shkup. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, në Sh.F. “Imri Elezi, Shkup. Mësimet

“Me rini të edukuar drejt qëllimit të synuar”, shkolla verore e realizuar nga FRI – Shkup

“Me rini të edukuar drejt qëllimit të synuar”, shkolla verore e realizuar nga FRI – Shkup »

25 Jul, 2017

Departamenti i edukimit në kuadër të Forumit Rinor Islam – Dega Shkup edhe këtë vit realizoi shkollë verore nën moton “Me

FRI reagon ndaj deklaratës së deputetit Branko Manoillovski

FRI reagon ndaj deklaratës së deputetit Branko Manoillovski »

4 Jul, 2017

Forumi Rinor Islam shpreh kritikë ndaj deputetit shqiptar, Branko Manoillovski, lidhur me deklaratën e tij të fundit për miratimin e një

Me rastin e festës së Bajramit, u organizua koktej me aktivistët e Kumanovës

Me rastin e festës së Bajramit, u organizua koktej me aktivistët e Kumanovës »

27 Jun, 2017

Në këtë koktej të pranishëm ishin anëtarë, aktivistë si dhe pëfaqësues të SH.E “Vllaznia”. 

Fjalë rasti pati kryetari i

Me ilahi, tekbire e salavate, u mirëprit festa e Bajramit të Fitrit në Kumanovë

Me ilahi, tekbire e salavate, u mirëprit festa e Bajramit të Fitrit në Kumanovë »

25 Jun, 2017

Forumi Rinor Islam – Dega Kumanovë përmbylli aktivitetet e muajit të Ramazanit me koncertin e Bajramit. Ky koncert, u realizua në qendër

FRI ju uron festën e Bajramit të Fitrit

FRI ju uron festën e Bajramit të Fitrit »

25 Jun, 2017

Forumi Rinor Islam uron gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Bajramit të Fitrit. Në shënimin e fundit të agjërimit

Përfunduan Mbrëmjet Kuranore të organizuara nga Forumi Rinor Islam në katër qytete të vendit

Përfunduan Mbrëmjet Kuranore të organizuara nga Forumi Rinor Islam në katër qytete të vendit »

23 Jun, 2017

Mbrëmjet Kuranore, me lexues të shquar nga Maqedonia dhe Kosova, edhe sivjet u realizuan me sukses nga ana e Forumit Rinor

Jehuan zërat e hafizëve në Çarshinë e Vjetër në Shkup

Jehuan zërat e hafizëve në Çarshinë e Vjetër në Shkup »

22 Jun, 2017

Në kuadër të shumë aktiviteteve që realizon Forumi Rinor Islam përgjatë muajit Ramazan ishin edhe Mbrëmjet Kuranore nëpër të gjitha qytetet,

Në Shemshovë të Tetovës u shtrua iftar me aktivistë dhe përkrahës

Në Shemshovë të Tetovës u shtrua iftar me aktivistë dhe përkrahës »

21 Jun, 2017

Forumi Rinor Islam – Nëndega Shemshovë, në Tetovë, në vazhdën e aktiviteteve që ndërmerr gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit shtroi edhe iftar

Vazhdon shpërndarja e shportave për familjet nevojtare të Kumanovës

Vazhdon shpërndarja e shportave për familjet nevojtare të Kumanovës »

21 Jun, 2017

Forumi Rinor Islam – Dega Kumanovë vijoi shpërndarjen e shportave të Ramazanit për familjet e varfëra, skamnore e jetimët.

Më shumë...