Home » Bota (Page 2)

Bota

Saudia: Irani ka pushtuar tokat Arabe

Saudia: Irani ka pushtuar tokat Arabe »

20 Oct, 2015

Ministri i jashtëm saudit Adel al-Jubeir, tha se është e vështirë të përcaktojnë

14 vjeçari mysliman Ahmed Muhamed takohet me Obaman

14 vjeçari mysliman Ahmed Muhamed takohet me Obaman »

20 Oct, 2015

Ahmed Mohamed, adoleshenti amerikan nga Texas, i cili ishte arrestuar pasi mësuesi ngatërroi

Kultivimi i traditës kombëtare dhe përpjekjet për integrim në shoqërinë Zvicerane

Kultivimi i traditës kombëtare dhe përpjekjet për integrim në shoqërinë Zvicerane »

25 Aug, 2015

Ne festën tradicioanale ndërkulturore të organizuar nga Komuna e Aarburgut, që u mbajt

Burri që kurseu tërë jetën për ta kryer haxhin

Burri që kurseu tërë jetën për ta kryer haxhin »

25 Aug, 2015

Një shofer i moshuar rikshi nga Indija  ka kursyer para me dekada, të

Moska do të ketë xhami madhështore

Moska do të ketë xhami madhështore »

25 Aug, 2015

Në Moskë vazhdojnë punimet për ndërtimin e Xhamisë Qendrore, e cila do të

Shqiptarja me shami, që ndihmon integrimin e të huajve në Zvicër

Shqiptarja me shami, që ndihmon integrimin e të huajve në Zvicër »

31 Jul, 2015

Rruga e thelllimit të gruas së re shqiptare, Lejla Medii Dauti, ka nisur

Gjermania hap banken e pare islame

Gjermania hap banken e pare islame »

31 Jul, 2015

Gjermania ka hapur zyrtarisht bankën e parë islame në Frankfurt, duke i ofruar

Flet shqiptari i parë që ka bërë transplantimin e zemrës

Flet shqiptari i parë që ka bërë transplantimin e zemrës »

1 Apr, 2015

Është shqiptari i parë që ka kryer operacionin e transplantimit të zemrës. Këtë

Projekti i zgjerimit të Qabesë drejtë përfundimit (VIDEO)

Projekti i zgjerimit të Qabesë drejtë përfundimit (VIDEO) »

1 Apr, 2015

Tani myslimanët do t’i kryejnë më lehtësisht detyrimet fetare në Tokat e Shenjta

I thanë se është e pamundshme, ndërsa ai mahniti botën (Video)

I thanë se është e pamundshme, ndërsa ai mahniti botën (Video) »

1 Apr, 2015

Paramendoni se jetoni në një qytezë të vogël. Një kilometër më larg është