Home » Rajoni (Page 3)

Rajoni

Intervista me z.Rexhep Alltepe, kryetarin shqiptar të Bursas

Intervista me z.Rexhep Alltepe, kryetarin shqiptar të Bursas »

5 Nov, 2014

Pyetja: Zotëri Alltepe, si ndjeheni në qytetin e paraardhësve tuaj?

Rexhep Alltepe: Ne

Lirohet Imami i Xhamisë se Madhe në Prishtinë Dr. Shefqet Krasniqi

Lirohet Imami i Xhamisë se Madhe në Prishtinë Dr. Shefqet Krasniqi »

15 Oct, 2014

Gjykata Themelore e ka liruar sot Imamin e Xhamisë së Madhe të Prishtinës,

Ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë/ Pronarët e tokës: Çështja në proces gjyqi, askush s’ka negociuar me ne

Ndërtimi i Xhamisë së Namazgjasë/ Pronarët e tokës: Çështja në proces gjyqi, askush s’ka negociuar me ne »

7 Oct, 2014

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama deklaroi se ndërtimi i Xhamisë së

Diplomati rus: Serbia ta marrë veriun, Kosova Luginën

Diplomati rus: Serbia ta marrë veriun, Kosova Luginën »

7 Oct, 2014

Diplomati rus në Prishtinë, Andrey Y. Shugurov, është i bindur se minoritetet nuk

Anadolu Agency filloi zyrtarisht publikimet e lajmeve në gjuhën shqipe

Anadolu Agency filloi zyrtarisht publikimet e lajmeve në gjuhën shqipe »

1 Oct, 2014

Anadolu Agency (AA), me qëllimin për t’u bërë një nga pesë agjencitë e

VIDEO: Zarë, aty ku jetojnë Arbneshët!

VIDEO: Zarë, aty ku jetojnë Arbneshët! »

1 Oct, 2014

Reportazhi “Një ishull arbnesh në Kroaci”, është realizuar gjatë muajit shkurt 2014, nga

Rrahet nxënësi nga arsimtari, pasi i kërkoi me falë namazin e Xhumasë (Video)

Rrahet nxënësi nga arsimtari, pasi i kërkoi me falë namazin e Xhumasë (Video) »

1 Oct, 2014

Dhunës në shkollë iu nënshtrua edhe një 13 vjeçar në Bajicë të Drenasit.

Profesori Universitar Muhamed Ali nga Shkupi emërohet Prorektor në Universitetin Ndërkombëtar të Sarajevës

Profesori Universitar Muhamed Ali nga Shkupi emërohet Prorektor në Universitetin Ndërkombëtar të Sarajevës »

23 Sep, 2014

Me vetëm gjashtë muaj qëndrim si Profesor në Universitetin Ndërkombëtarë të Sarajevës, profesori

Rama: Shqipëria nuk është vend mysliman

Rama: Shqipëria nuk është vend mysliman »

22 Sep, 2014

Vizitën e Papa Françeskut i në Shqipëri dhe pritjen që iu bë, kryeministri

Ambasadorët e rinj të pajtimit

Ambasadorët e rinj të pajtimit »

19 Sep, 2014

Prej 7-12 shtator, të rinj 18-30 vjeçarë nga Maqedonia, Kosova, Serbia dhe Bosnja