Home » Sport

Sport

 • Box
 • Football
 • Prezantohen fanellat e Kombëtares Shqiptare të Futbollit për “Euro 2016”

  Prezantohen fanellat e Kombëtares Shqiptare të Futbollit për “Euro 2016” »

  29 Jan, 2016

  Janë prezantuar sot në Tiranë fanellat me të cilat do të luajë Kombëtarja

  Ndryshon renditja e FIFA-s për klubin më të mirë

  Ndryshon renditja e FIFA-s për klubin më të mirë »

  26 Oct, 2015

  Real Madridit është lideri i ri i renditjes së UEFA-s. Pas skuadrës madridlene

  Muhammed Ali, ikona e boksit mbarëbotëror
  Box

  Muhammed Ali, ikona e boksit mbarëbotëror »

  22 Oct, 2015

  Fillimet e karrierës

  Në moshën 12-vjeçare Muhammad Ali njihet me Joe Martin, polic

  Mustafi ua uron besimtarëve myslimanë Ramazanin

  Mustafi ua uron besimtarëve myslimanë Ramazanin »

  21 Jun, 2015

  Mbrojtësi i Valencias, Shkodran Mustafi ka uruar fillimin e muajit të shenjtë të

  Mavraj, i golit dhe i autogolit

  Mavraj, i golit dhe i autogolit »

  1 Apr, 2015

  Ai u bë emri më i përfolur në ndeshjen e së dielës, Shqipëri-Armeni.

  Duka ua ‘ndalon’ xhaminë e kishën lojtarëve të Kombëtares

  Duka ua ‘ndalon’ xhaminë e kishën lojtarëve të Kombëtares »

  1 Apr, 2015

  Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka kërkuar nga lojtarët e

  “Si e rikuperova Mavrajn për 3 ditë”

  “Si e rikuperova Mavrajn për 3 ditë” »

  1 Apr, 2015

  Plarent Vasiu është njeriu që rikuperoi në kohë rekord Mërgim Mavrajn për ndeshjen

  Shqipëria e madhe përmbys Armeninë, në “Elbasan Arena”, 2-1

  Shqipëria e madhe përmbys Armeninë, në “Elbasan Arena”, 2-1 »

  29 Mar, 2015

  Mavraj në castet e fundit ja del të jetë nga minuta e parë,

  Basketbollisti Muhamed Thaçi në Xhaminë e shejtë “Al Aksa” (FOTO)

  Basketbollisti Muhamed Thaçi në Xhaminë e shejtë “Al Aksa” (FOTO) »

  24 Mar, 2015

  Xhamia e shenjtë në Jerusalem “Al Aksa” është njëra ndër vendet më me

  Futbollisti amerikan Easley përqafoi fenë Islame

  Futbollisti amerikan Easley përqafoi fenë Islame »

  24 Mar, 2015

  Futbollist amerikan, Dominique Easley ka shpallur në rrjetet sociale para disa ditëve se