Home » Posts tagged "Top" (Page 173)
Më i pasuri i Afrikës së Jugut jep gjysmën e pasurisë për të varfërit!

Më i pasuri i Afrikës së Jugut jep gjysmën e pasurisë për të varfërit! »

1 Feb, 2013

Miliarderi afrikanojugor, Patrice Motsepe u shpreh sot se do të jepte gjysmën e pasurisë së tij një fondacioni bamirësie, sipas thirrjes së Bill

“Harvard “-i vendos ajet kuranor në hyrje të Fakultetit të Drejtësisë

“Harvard “-i vendos ajet kuranor në hyrje të Fakultetit të Drejtësisë »

29 Jan, 2013

Universiteti i “Harvard”-it, i njohur si një nga universitetet më prestigjioze të botës, ka vendosur një ajet kuranor në hyrje të bibliotekës së

Dubai nga “çatia” e botës (Foto)

Dubai nga “çatia” e botës (Foto) »

29 Jan, 2013

Miliardat e dollarëve të siguruara nga rezervat e “pashtershme” të naftës kanë shndërruar Dubain, ne Emiratet e Bashkuara Arabe, në një qytet përrallor,

Asadin e “tradhton” edhe e ëma

Asadin e “tradhton” edhe e ëma »

29 Jan, 2013

E ëma e Presidentit sirian, Bashar Al-Asad, Aniseh Makhloufi dhe rrethi i saj i ngushtë janë larguar për në Emiratet e Bashkuara Arabe

Absurde – Ortodoksët duhet të vendosin nëse myslimanët do të ndërtojnë xhami në Lisiçe të Epërme

Absurde – Ortodoksët duhet të vendosin nëse myslimanët do të ndërtojnë xhami në Lisiçe të Epërme »

29 Jan, 2013

Rreth 150 besimtarë të fesë islame kanë kërkuar nga Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë që të ndërtohet xhami në Lisiçe të Epërme.

Ata

Saraçini nënshkroi bashkëpunimin mes Maqedonisë dhe Katarit

Saraçini nënshkroi bashkëpunimin mes Maqedonisë dhe Katarit »

28 Jan, 2013

Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini, gjatë qëndrimit në Katar, si pjesë e delegacionit zyrtar të kryesuar nga Presidenti Ivanov, realizoi takim me Drejtorin

Nga mesnata lirohen derivatet

Nga mesnata lirohen derivatet »

28 Jan, 2013

Me vendim të Komisionit rregullator për energjetikë benzinat prej sonte në mesnatë lirohen për 0,5 denarë, ndërsa dizeli për një denar.

Çmimi i

Palestinezët mund ta padisin Izraelin

Palestinezët mund ta padisin Izraelin »

24 Jan, 2013

Palestinezët thonë se nuk kanë ndonjë zgjidhje tjetër, pos që ta dërgojnë Izraelin para Gjykatës Ndërkombëtare Penale(ICC), nëse shteti hebre vazhdon me planet

Muslimanët kujtojnë lindjen e Profetit Muhamed a.s.

Muslimanët kujtojnë lindjen e Profetit Muhamed a.s. »

23 Jan, 2013

Muslimanët do të shënojnë sonte natën e Mevludit, natë që shënon lindjen e profetit Muhamed a.s.

Lindja e profetit ndodhi në vitin 570.

Malajzia: Do ta ndërtojmë Palestinën

Malajzia: Do ta ndërtojmë Palestinën »

23 Jan, 2013

Malajzia ka shprehur vullnetin për të ndihmuar ekonomikisht Palestinën. Duke folur në një konferencë të përbashkët për shtyp, kryeministrat palestinez dhe malajzias floën